1. ראשי
  2. ...
  3. קרן יוניליוור
  4. Oxfam: שיפור מקורות הכנסה

Oxfam: שיפור מקורות הכנסה

מטרתה של Oxfam GB (‏Oxfam) היא להתמודד עם בעיות עוני וחוסר שוויון ברחבי העולם, כולל בבריטיה ובאירלנד בהן יותר מ-13 מיליון בני אדם חיים בעוני.

העוני היום

Women at an Oxfam presentation in Cambodia

הסיכוי שלכם להיות עניים גדול יותר אם אתם נשים - נשים משתכרות רק 10% מסך ההכנסה העולמית אך עובדות כשני שליש משעות העבודה בעולם.

עוני הוא בעצם חוסר צדק וחוסר שוויון בכל מקום בו אתם נמצאים. המשמעות יכולה להיות ילדים שהולכים לבית הספר רעבים או ילדים שהולכים לישון ללא תזונה נאותה.

המשמעות יכולה להיות חוסר יכולת לרכוש מעיל או לחמם את הבית. אין זה מקרה שמצבם הבריאותי של בני אדם בקהילות עניות הנו גרוע יותר ותוחלת חייהם קצרה יותר, וכשהעלויות מאמירות, צפוייה בעיה זו להחמיר.

המלחמה בעוני באמצעות שיפור תזונה מודעות עצמית

השותפות של קרן יוניליוור עם Oxfam תשפר את חייהם בכל רחבי העולם באמצעות תכניות שמיועדות להעצים יחידים - בייחוד נשים - ולספק תזונה נאותה ומי שתייה נקיים ובטוחים.

בריטניה

בבריטניה אנו משתפים פעולה עם Oxfam במסגרת תכנית העוני של בריטניה (UK Poverty Programme) ומסייעים לנשים ולמשפחותיהן שחיות מתחת לקו העוני, מספקים להן תזונה בסיסית ותורמים לשיפור ההערכה העצמית שלהן.

השותפות מספקת לאלפי בני אדם ברחבי בריטניה גישה למזון חירום באמצעות הפצה של עודפי מזון ומאגרי מזון. באמצעות תמיכת חירום זו מוענקים לנזקקים תזונה מאוזנת לתקופה מינימלית של שלושה ימים והסבר להיכן עליהם לגשת כדי לקבל עזרה נוספת. השותפות גם מאפשרת למאות נשים ומשפחותיהן לפתח יכולות פיננסיות, חברתיות וציבוריות טובות יותר (כגון באמצעות הכשרה מקצועית) ולהפוך בכך את איכות חייהן ממצב 'הישרדות' תמידי למצב של 'שגשוג'.

בשיתוף עם Oxfam אנו גם תומכים ב-Foodbank ובבתי ספר באזור טאוור האמלטס במזרח לונדון. אזור טאוור האמלטס הנו בעל האוכלוסייה הצעירה ביותר ברחבי המדינה, אך הוא גם אחד מהמחוזות המקופחים ביותר בבריטניה. ‏%46 מהילדים בטאוור האמלטס חיים מתחת לקו העוני הלאומי. [LBTH - תדריך בנושא עוני של ילדים בטאוור האמלטס, 2013]

תאילנד

בחודש יולי 2012 יסדה יוניליוור Thailand בשיתוף עם Oxfam תכנית לשיפור רמת ההכנסה של נשים ביאפה, נרת'יוואט ופטאני. התכנית תואמת את משימתה הגלובלית של קרן יוניליוור ומיועדת להעניק לנשים כישורים בסיסיים שדרושים עבור חוואות ברת-קיימא וכדי לפתח כושר ההבנה שלהן בתחומים עסקיים, כך שהן תוכלנה ליצור עתיד בר-קיימא טוב יותר עבור עצמן ועבור משפחותיהן.

במהלך השנה הראשונה של התכנית בתאילנד הענקנו תמיכה ישירה ל-375 נשים. העברנו שני קורסי הדרכה בנושא מנהיגות נשית ופיתוח כלכלי עם יותר מ-200 משתתפות.

אוסטרליה

יוניליוור עובדת עם Oxfam Australia בשותפות תלת שנתית שמטרתה לתמוך בתכניות באוסטרליה ובקמבודיה. באוסטרליה עולה התכנית בקנה אחד עם הפעילות העסקית שלנו בתחומי הבריאות והרווחה בהם מסייעת Oxfam להעלות את תוחלת חייהם של האבוריג'ינים ושל תושבי מצר טורס באמצעות אספקת שירותי בריאות תוך התחשבות ברגישות התרבותית של התושבים.

יוזמה נוספת - גם היא עולה בקנה אחד עם התמיכה של יוניליוור בגיוון מגדרי - היא התכנית Straight Talk של Oxfam, במסגרתה ניתן סיוע לקהילות של נשים אבוריג'יניות ושל תושבות מצר טורס בהבנת המערכת הפוליטית באוסטרליה ומעורבות במערכת זו, אם הן מעוניינות בכך.

קמבודיה

בקמבודיה מספקת יוניליוור תמיכה שתסייע ל-Oxfam לבנות תאי נוחיות ומערכות מים נקיים, לספק מסנני מים ולקדם נושאי היגיינה ב-71 כפרים. לאנשים רבים בכפרים אלה אין גישה למים נקיים ולמערכות תברואה נאותות, מצב שתורם להתפתחות והתפשטות מחלות זיהומיות.

מקסיקו

במקסיקו אנו משתפים פעולה עם Oxfam Mexico במסגרת פרוייקט שנקרא "מים בטוחים, קידום הבריאות וביטחון תזונתי" התומך השתי קהילות בטבסקו, אחת המדינות במקסיקו שמשפעות ביותר משינויי האקלים. ארבעים עובדים התנדבו לקחת חלק בסדנאות שמיועדות למשפחות וילדים, ומעניקות עצות בנושאי תזונה בריאה, חשיבות נטילת ידיים עם סבון והערך של הערכה עצמית אצל בנות ונשים צעירות. מטהרי מים Pureit של יוניליוור נתרמו למשפחות.

יוניליוור גם משתפת פעולה עם Oxfam בתחומי אסונות וסיוע חירום וסייעה במצבי חירום באפריקה, הודו, פקיסטן, הפיליפינים וכן במשבר בסוריה.

פרטים נוספים על אודות השותפות שלנו עם Oxfam במדינות אחרות ישתופו כאן כשיהיו זמינים.

חזרה למעלה