1. ראשי
  2. ...
  3. קרן יוניליוור
  4. PSI: מצילים חיים באמצעות נטילת ידיים ומי שתייה נקיים

PSI: מצילים חיים באמצעות נטילת ידיים ומי שתייה נקיים

בכל שנה, למעלה מ-2 מיליון ילדים אינם זוכים לחגוג את יום הולדתם החמישי כתוצאה משלשולים ודלקת ריאות. היום, קרן יוניליוור ו-PSI, ארגון בריאות בינלאומי, עובדות בשיתוף פעולה כדי למנוע מיתות מיותרות אלה באמצעות הדרכה בנושאי החשיבות שבנטילת ידיים עם סבון ובהגברת הגישה למי שתייה נקיים ובטוחים. ל-PSI יותר מ-40 שנות ניסיון בשטח שמקנות ידע ניכר לתכניות אלה שעמלות לשפר את בריאותם של ילדים ושל משפחותיהם.

נטילת ידיים

למרות שבני אדם רבים בכל רחבי העולם נוטלים ידיים, מעט מאוד משתמשים בסבון ברגעים הקריטיים ביותר - כגון לאחר ביקור בשירותים, לאחר ניקוי ילד ולפני הטיפול במזון. מומחים מעריכים כי אם נטילת ידיים עם סבון להפוך למנהג קבוע, עשויים שיעורי המיתה לרדת ב-50% כתוצאה משלשולים וברבע כתוצאה מזיהומים חריפים בדרכי הנשימה.

יחדיו, עובדות יוניליוור ו-PSI עם גופי ממשל מקומיים כדי לקדם נטילת ידיים עם סבון בבתי ספר ובקהילות בקניה, וייטנם וזימבבואה - שלוש מדינות בהן שיעור נמוך של נטילת ידיים עם סבון. בקניה למשל, 28% מהתלמידים מדווחים על נטילת ידיים במים בלבד במועדי מפתח במהלך היום, אך רק 1% מדווחים על שימוש בסבון.

יוזמה משותפת זו מסייעת לילדים לסגל הרגל נכון לעקבי של נטילת ידיים עם סבון במועדים קריטיים במהלך היום. שימוש בסבון Lifebuoy ובתכני הסברה, מורים ועובדי בריאות קהילתיים מעודדים תלמידים לשנות דפוסי התנהגות דרך תכניות נטילת ידיים ופעילויות כגון כתיבת שירים, ספרים קומיים ואפילו התחייבויות לנטילת ידיים. אנו יודעים כי כאשר ילדים לומדים ומבינים את המשמעות של דפוסי התנהגות בריאים, הם מסייעים בהעברת מידע מציל חיים זה למשפחותיהם בבית ועבור הדורות הבאים - ויוצרים בכך אפקט דומינו בעל עוצמה. התכנית כבר הגיעה ליותר ממיליון בני אדם.

פועלות מים: שיפור הגישה למי שתייה נקיים ובטוחים

התכנית 'פועלות מים', שהושקה כשותפות בין קרן יוניליוור , ‏PSI ו-Puriet מספקת מי שתייה נקיים ובטוחים לקהילות נזקקות בעיר בוהפל, הודו. תכנית ללא מטרות רווח זו מספקת למשקי בית מסנני מים של Pureit ללא תשלום (מערכת טיהור המים הביתית של יוניליוור).

PSI מדריכה נשים מהקהילה המקומית לגבי שינוי דפוסי התנהגות כך שחברים בקהילה יכולים ללמוד כיצד להשתמש במטהרי המים של Pureit, שעשויים להגן עליהם מפני מחלות שמקורן במים. כאימהות, אחיות, דודות וחברות בקהילה, יכולות פועלות מים אלה לנהל שיחות אמינות עם משפחותיהן וחבריהן לגבי בעיות הבריאות המשפיעות עליהם ביותר.

בנוסף, שואפת התכנית 'פועלות מים' להגדיל את ההעצמה הכלכלית של נשים בקהילה באמצעות תשלום הכנסה חודשית קבועה עבור פועלות המים שמשתתפות בתכנית.

חזרה למעלה