1. ראשי
  2. ...
  3. המותגים שלנו
  4. גלידת שטראוס
גלידות שטראוס לוגו

גלידת שטראוס


משפחת גלידת שטראוס

החיבור בין יוניליוור וגלידת שטראוס הוא השילוב המושלם בין מותגי גלידה בינלאומיים לבין מותגיה הישראליים והאהובים של גלידת שטראוס. כל זאת במטרה להביא לצרכן הישראלי מוצרי גלידה משובחים ואהובים בעולם לצד מותגים מקומיים מפנקים ואהובים לא פחות.

תוכלו להתפנק עם מותגי גלידות בינלאומיים, כגון מגנום - אצולת הגלידה ואייקון התענוג והאיכות האולטימטיבי, קורנטו – הטילון שיגרום לכם להתאהב בכל ביס מחדש, וסולרו – השילוב המרענן של גלידה ופרי, או לחגוג עם הגלידות הישראליות והאהובות, בהן שוקובו, טעמקור, פסק זמן וקרמיסימו – הגלידה המשפחתית האהובה בישראל.

Strauss ice cream cones

שלגוני הילדים שלנו משלבים כיף, טעמים, מרקמים, צורות וצבעים, ופותחו במיוחד עבור ילדים, על פי הערכים התזונתיים המומלצים להם. שלגוני הילדים מכילים עד 110 קלוריות ליחידה, עד 3 גר' שומן רווי ליחידה, ועד 20 גר' סוכר מוסף (ל-100 גרם). כך, ההורים יכולים להיות רגועים שהשלגונים שילדיהם אוכלים הם חלק מתזונה מאוזנת ואורח חיים בריא. חפשו את הסימול "במיוחד לילדים" על אריזות השלגונים. 


איך הכל התחיל? – סיפורה של גלידת שטראוס

ההיסטוריה של גלידת שטראוס היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של מדינת ישראל, והיא מלאה בסיפורים מתוקים על אהבת הארץ, חשיבות המשפחה ואהבת המחלבה.

ב-1936 עלו לישראל זוג יהודים מגרמניה, ובחרו להשתקע בנהריה. הזוג, העונה לשם ריכרד והילדה שטראוס, הקימו רפת בחצר הצריף בו גרו, ובה הם גידלו שתי פרות. מידי בוקר ריכרד העמיס כדי חלב על אופניו ויצא למכור את החלב הטרי.

ב-1938 הילדה הכינה לראשונה קצפת אמיתית מעודפי החלב שנתנו שתי הפרות, והניחה את הקצפת המתוקה על תותים טריים שליקטה בשדה שליד הבית. במהירה, השמועה על מעדן התותים המשובח של הילדה התפשטה בכל אזור הצפון.

ב-1939 ריכרד והילדה שטראוס סגרו את הרפת הקטנה והקימו מחלבה בנהריה, תחת השם מחלבת שטראוס כמובן. משמעות השם שטראוס בגרמנית היא בת יענה, ולכן את אריזות המוצרים עיטר סמל של בת יענה. הגבינות, שיוצרו בעבודת יד, נמכרו למסעדות ולחנויות בנהריה, והשם שטראוס החל לצבור מוניטין בזכות הטעם המשובח ואיכות המוצרים הגבוהה.

ב-1949 הילדה החליטה שהיא רוצה לנסות להכין גלידה. היא התחילה בניסיונות ביתיים, וכשהצליחה להגיע לטעם המדויק הילדה החלה לשווק את הגלידה ברחבי הארץ. סמל בת היענה שהיה עד אז על האריזות הוחלף באיור של מגדל המים המפורסם של נהריה.

ב-1962 חברת שטראוס השכירה מפעל קרח בעכו שם הקימה את מפעל הגלידה הראשון בישראל שייצר גלידה בצורת חרוט, שלימים הפך ל"טילון" המפורסם. את הרעיון לייצר גלידה בצורת חרוט קיבלה הילדה שטראוס כאשר טיילה באיטליה וראתה גלידות כאלו שנמכרו ברחבי המדינה.

ב-1979 שטראוס המשיכה לגדול ורכשה את "גלידות ויטמן" שהייתה עד אז המתחרה הגדולה שלה. מכאן הדרך להפוך למעצמת גלידות הייתה קצרה: ב- 1995 רכש תאגיד המזון העולמי "יוניליוור", מהמובילים בעולם בתחום הגלידות, 50% מהשליטה בגלידת שטראוס והמשיך לרכוש מניות לאורך השנים. ב- 2014 השליטה המלאה בחברת גלידת שטראוס הועברה ליוניליוור.

מאחורי גלידת שטראוס היסטוריה ארוכה של מומחיות, והגלידות שלנו נעשות עם הרבה אהבה כדי להעניק לאנשים הטרודים בשגרת החיים רגעים קטנים של אושר. תיהנו!

חזרה למעלה