Toggle חפש

 1. ראשי
 2. ...
 3. מאמרים
 4. עובדים מספרים

עובדים מספרים

סיפור אישי- ענת גרינשפן

Replace this image

ענת גרינשפן- סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים.

לפני כחצי שנה קיבלתי שיחת טלפון, שבהמשך תתברר כגורלית במיוחד. "שלום, ענת? קיבלתי את קורות-החיים שלך ואשמח לראיין אותך לתוכנית המנהיגות של יוניליוור ישראל". שמעתי על יוניליוור בעבר, אך רק כאשר מילאתי את האפליקיישן לתוכנית (תסגרו לכם כמה שעות בלו"ז לשם כך..) ונכנסתי קצת לאינטרנט – נדהמתי לגלות שאפילו מבלי לדעת, אני צרכנית אדוקה של החברה. קליק, בדין, בייגל-בייגל, אקס, רקסונה, כריות, דלי-פקאן, פינוק – חבר שלי תמיד טען שאני פריקית של מותגים... בסוף השיחה זומנתי למרכז הערכה, ראיונות, מבחנים – ולאחר מס' חודשים מצאתי את עצמי יושבת עם קבוצה מקסימה, בחדר ישיבות של החברה, בתחילת המסע שנקרא UFLP.

UFLP – Unilever Future Leaders Program, או בשמה המקומי – "תוכנית המנהיגות", היא תוכנית גלובאלית של 3 שנים אשר מיועדת לבוגרי תואר ראשון במקצועות הניהול והנדסת תעשיה וניהול. במהלך שלוש השנים אנו עוברים כל מספר חודשים בין תפקידים במחלקות שונות, ונחנכים על-ידי מיטב המנהלים בחברה. שלוש השנים הללו מוקדשות ללמידה, עשייה והתמקצעות – לקראת תפקיד ניהולי בסופן. כמו כן, הטובים שבינינו יזכו לבצע תפקיד בחו"ל לקראת סוף המסלול.

מכירים את זה שכשאתם מגיעים למקום עבודה בסוף התואר אומרים לכם לשכוח הכל –"כי כאן זה העולם האמיתי"? אז דווקא ביוניליוור יודעים לשלב ולנצל בחוכמה את הידע התיאורטי שאנחנו מגיעים איתו מהאקדמיה. תוכנית המנהיגות של יוניליוור היא מעין תואר שני או שלישי מעשי, בו צוברים ניסיון יסודי ומגוון בביה"ס הטוב ביותר לעסקים בכלל, ולמוצרי צריכה בפרט. זוהי הזדמנות פז לטעום ממגוון רחב של תפקידים ותחומים כבר בשנים הראשונות שלאחר הלימודים, ולגבש ניסיון עסקי רחב, שמהווה קרש קפיצה לתפקידי ניהול בכירים בעתיד. יוניליוור מצטיינת בפיתוח האישי של עובדיה ופותחת אינספור דלתות והזדמנויות לפיתוח קריירה מגוונת, מאתגרת ומרקיעת שחקים.

אז מה עשיתי עד כה?

הגעתי לכאן לפני כארבעה חודשים, כאשר חטיבת האם המיועדת שלי הינה Human Resources. השבוע הראשון היה שבוע אוריינטציה שכלל הרצאות של כל סמנכ"לי החברה ובעלי התפקידים השונים, ביקור באחד מאתרי הייצור, סיור שוק וגיבוש חברתי בין חברי המחזור. דרך אגב – עצם ההשתייכות לקבוצה שמתחילה את המסלול ביחד (ובהמשך הדרך, מבטיחה לכם מניסיון, שהופכת להיות משפחה שנייה), 

נותנת קרקע בטוחה להתחלה של דרך שעלולה בהתחלה להיות מלאה בסימני שאלה. אז כחלק מהראייה הגלובאלית, שכדי להבין את העסק ולפתח ראייה רחבה, יש צורך בירידה לשטח – התפקיד הראשון שלי היה דווקא בחטיבת המכירות, במערך הגלידות. התגובה הראשונית שלי הייתה כמובן: "אני? מכירות?!", אבל מהר מאד מצאתי את עצמי מנהלת פרויקט של ייעול ושיפור תהליכי מכירה והפצה באחד מהאזורים בארץ. 

כחודש לאחר סיום הפרויקט קיבלתי מכתב המתאר גידול בכל היעדים שהצבנו לעצמנו. קשה לי להעביר במילים את תחושת הסיפוק שהרגשתי באותו רגע. משם עברתי לתפקיד במחלקת HR, והיום אני מנהלת פרויקט של הטמעת שתי מערכות מידע גלובאליות ביוניליוור ישראל. בנוסף, אני אחראית על כל נושא הלמידה וההדרכות בחברה וכבר סקרנית לדעת מה צופן לי התפקיד הבא בעוד כחמישה חודשים...

אז מה זה אומר להיות Future Leader – ציטוטים מפי המשתתפים בתכנית:

 •  UFLP זה להיכנס לתוכנית גלובאלית, באחת החברות הגדולות בעולם בתחום ה-FMCG.
 •  UFLP זה להרגיש שסומכים עליך ומצפים ממך להרבה.
 •  UFLP זה לעבוד קשה, אבל לראות את התוצאות של העשייה שלך.
 •  UFLP זה לעשות דברים משמעותיים מהיום הראשון בתפקיד.
 •  UFLP זה לרצות ללמוד וליזום דברים חדשים.
 •  UFLP זה לקבל את מעטפת התמיכה וההדרכה הכי טובה שרק אפשר לחשוב עליה.
 •  UFLP זה להיות מופתע מגודל האחריות שאתה מקבל, גם אחרי 4 חודשים בתפקיד.
 •  UFLP זה לדעת שבונים עליך לטווח ארוך.
 •  UFLP זה לעשות אינטגרציה בין חטיבות ותחומים שנראים בהתחלה לא קשורים בעליל.
 •  UFLP זה לקבל חניכה מהטובים ביותר שנמצאים בחברה.
 •  UFLP זה לדעת שלוקחים את הדברים שלך ברצינות.
 •  UFLP זה להיות חלק ממשפחה, שתסמכו עליי - כולכם רוצים להיות ממנה.
חזרה למעלה