1. ראשי
  2. ...
  3. מאמרים
  4. תכנית מנהיגי העתיד של יוניליוור

תכנית מנהיגי העתיד של יוניליוור

Israel a better business

כמי שהוכתרה לאחרונה כאחת מחמש החברות המובילות בעולם בתחום פיתוח המנהיגות, יוניליוור שמה לה למטרה לפתח את דור העתיד של המנהיגים. אנו משקיעים משאבים רבים בפיתוח המנהלים והעובדים שלנו, באמצעות חניכה, הדרכה ותכניות פיתוח אישיות ומגוונות. לראיה, כ 80% ממנהלי החברה, התקדמו במהלך השנים לתפקידים בכירים יותר בתוך הארגון – בארץ ובחו”ל.

Unilever Future Leaders Program הנה אחת מהפלטפורמות המרכזיות שלנו לתמיכה בחזון זה, המהווה הזדמנות יוצאת דופן לבוגרים צעירים ללא ניסיון, להצטרף לחברה מובילה ולהשתלב תוך פרק זמן קצר יחסית בתפקידי ניהול מובילים בארגון.

אנו מזמינים אתכם להכיר את יוניליוור ואת פועלה, לקבל מידע נוסף ולהגיש את מועמדותכם ל- Unilever Future Leaders Program.

בכל שאלה ניתן לפנות במייל – HR-Recruit.Israel@unilever.com

לעמוד הפייסבוק שלנו:Unilever Careers Israel

UFLP הינה תכנית שמטרתה להכשיר את מנהיגי העתיד של יוניליוור. התכנית מיועדת לבוגרים, שישתתפו במסלול אינטנסיבי של הכשרה בת שלוש שנים הכוללת: הכשרה מקצועית ומעמיקה, ליווי אישי, חניכה והשתלבות בפרויקטים משמעותיים בחטיבות השונות של יוניליוור, במטרה להשתלב לאחר מכן בתפקידים ניהוליים.

תכנית ה-UFLP מיועדת לבוגרי תואר אקדמי ראשון או שני מרחבי הארץ, בעלי רקע בעשייה חברתית או התנדבותית. לתכנית יתקבלו מועמדים מצטיינים, בעלי יכולת להוביל שינוי, בעלי יכולת השפעה ורצון להובלה, בעלי חשיבה ארוכת טווח וראייה מערכתית, בעלי יכולת להנהיג, להוביל ולעבוד בצוות ובקבוצה ובעלי מוטיבציה ושאיפה גבוהה ללמוד ולהתפתח.

תוכנית ה- UFLP מציעה לבוגרים צעירים, הזדמנות להצטרף לארגון ייחודי ולהיות חלק מדור המנהלים העתידי שלנו. משתתפי התכנית יגויסו כעובדי החברה וישולבו החל מיומם הראשון בצוותים קיימים בארגון. מדי שנה יתקבלו לתכנית 6-8 משתתפים, המתאימים ביותר, אשר יעברו תהליך מיון דיגיטלי מתקדם וחדשני ויזכו להכשרות מקצועיות הכוללות:

  • ליווי אישי ממנהלים בכירים בארגון
  • הדרכה וחניכה
  • ניסיון מעשי רחב: רוטציה בין 4-6 תפקידים
  • השתלבות בפרויקטים משמעותיים ומובילים בארגון, כבר מהיום הראשון UFLP הינה תכנית מאתגרת, הדורשת השקעה של זמן, מאמץ, כשרון ומחשבה. מועמדים שיוכיחו את עצמם ויפגינו רצון לתרום, להתבלט, לעבוד בצוות ולהוביל הצלחות, יזכו לקחת חלק בעבודה מרתקת ובמערך ניהולי מוביל.

תהליך הגיוס ליוניליוור ישראל הוא תהליך דיגיטאלי וחדשני הגלובלי וכולל:

Israael carreer schema

טיפים להגשה מוצלחת

שאלות, תשובות וטיפים על תהליך הגשת המועמדות לתכנית העתודה ניהולית ביוניליוור.

כיצד אני מתחיל/ה את התהליך?

אתם מוזמנים להיכנס לאתר הקריירה של יוניליוור או ליונילוור קריירה בפייסבוק. אנו מפרסמים את המשרות ומעלים פוסטים ייעודיים להרשמה לתכנית UFLP (עתודה ניהולית), אחת לשנה בתקופות של אפריל-יוני . עליכם לבחור בתכנית הרלוונטית עבורם. לאחר מכן יש לפתוח משתמש חדש, אליו ניתן להעלות קורות חיים או למשוך פרטים מפרופיל הלינקדאין שלכם. לאחר מכן תתבקשו לענות על מספר שאלות באתר יוניליוור. אנא הקפידו להזין פרטי התקשרות (מייל וטלפון נייד) נכונים ומלאים למקרה ונצטרך ליצור איתכם קשר.

מילוי טופס ההרשמה דורש השקעה וזמן. אנא היערכו למלא את טופס ההרשמה בתנאים נוחים וללא לחץ של זמן - יש למלא את הטופס כולו באנגלית

ניתן לשמור את הטופס כטיוטה (הקישו על Save as draft) ולהמשיך במועד מאוחר יותר. שימו לב, הטיוטה תישמר עד 10 ימים ולאחר מכן תימחק אוטומטית.

שימו לב! אין צורך למלא את המבחן הממוחשב מיידית לאחר מילוי טופס ההרשמה, אך הקפידו למלא אותו לא יאוחר משבוע לאחר מילוי טופס ההרשמה.

כיצד ניתן להתכונן למבחנים הממוחשבים?

אין צורך להתכונן ואין צורך בניסיון קודם באפליקציה. וודאו שאתם בחדר שקט ושלא יפריעו לכם במהלך המבחנים. אנא שימרו לעצמכם כשעה לבצוע המבחנים ללא הפרעות. אין תשובות נכונות ולא נכונות. תיהנו מהחוויה - המטרה היא לגלות מי אתם, להתפתח וללמוד. אנא ודאו כי אתם מרגישים נינוחים, ושימו לב שהמבחנים ייערכו בשפה האנגלית.

כיצד ניתן להתכונן לראיון הוידאו?

לפני הראיון התכוננו, קראו על יוניליוור – המוצרים שלה, ההיסטוריה והערכים.

וודאו שאתם בסביבת נטולת הפרעות. חשוב להתכונן לראיון הוידאו כאילו מדובר בראיון פנים-אל-פנים. המטרה שלכם היא ליצור רושם טוב ככל האפשר – וסביבה שקטה, בלי הסחות דעת. יש הזדמנות אחת לייצר את הרושם הכי טוב שאתם יכולים.

במהלך הראיון הסתכלו היישר למצלמה, ולא על המסך. שכן, מבט למצלמה במהלך השיחה ייתן תחושה של קשר עין עם המעריך.

התלבשו לראיון כאילו מדובר בראיון פנים אל פנים – רושם ראשוני משחק תפקיד גם בראיון וידאו.

בדקו את תקינות המצלמה והמיקרופון שלכם לפני תחילת הראיון.

עשו את שאלות האימון – שאלות האימון יסייעו לכם להתכונן ולהבין את סגנון הראיון ומה נדרש מכם. שאלות אלו אינן ישמשו להערכות הביצועים שלכם.

מקרי המבחן אליהם תצטרכו להתייחס במהלך המענה על השאלות מדברים על מותגי יוניליוור מרחבי העולם. לכן, ייתכן ותצטרכו להתייחס במענה למותג שאינכם מכירים. אל דאגה! אנו בוחנים את הדרך בה אתם מנתחים את המקרה שהוצג לכם ואת צורת החשיבה שלכם ולא את רמת ההיכרות עם המותגים. במידת הצורך, תוכלו לקרוא לפני הראיון על המותגים שלנו ברחבי העולם.

כיצד ניתן להתכונן למרכז הערכה?

הפיקו את המירב ממרכז הערכה. היום נועד על מנת שתוכלו להראות את היכולות והכישורים שלכם ונבחן את התאמתכם לתפקיד. בנוסף ,תוכלו להכיר את המנהלים שתעבדו איתם במהלך התכנית וכמה ממשתפי תכנית העתודה הניהולית כיום.

חשוב שתביעו את דעתכם במהלך התרגילים הקבוצתיים - ייתכן שזה יהיה מאתגר מאחר וגם שאר המועמדים ירצו להביע את עצמם ככל האפשר. וודאו שאתם מעבירים את המסר שלכם אך גם נותנים מקום לשאר חברי הקבוצה.

התכוננו מראש, למדו על העסק, על המותגים שלנו ומה מניע אותנו כחברה.

שאלו אותנו על התהליך – היום הזה הוא דו צדדי – גם לכם ניתנת ההזדמנות ללמוד עלינו.

חזרה למעלה