לדלג ל תוכן

תלמה מובילת שוק הדגנים בישראל מציגה את המהפכה הבאה

פורסם:

Main Banner

ענת גבריאל מנכ"לית יוניליוור ישראל הכריזה על סטנדרט חדש בעולם דגני הבוקר:

"עד סוף 2017 נשלים מהלך במסגרתו דגני הבוקר של תלמה יכילו בין אפס לכפית וחצי סוכר למנה בלבד. 80% מהמוצרים שלנו עומדים כבר כיום בסטנדרט זה"

לראשונה בעולם תלמה תסמן את כמות הסוכר בחזית כל אריזות דגני הבוקר באמצעות אייקונים של כפיות סוכר

Telma grain

ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור ישראל, כינסה הבוקר (23.5.16) מסיבת עיתונאים בת"א, בה הכריזה על מהלך מהפכני בעולם דגני הבוקר.

תלמה, מובילת שוק הדגנים בישראל, מתחייבת כי עד סוף 2017 תשלים מהלך במסגרתו כל דגני הבוקר(למעט כריות) יכילו בין אפס לכפית וחצי סוכר למנה (30 גרם) בלבד. 80% מהמוצרים שלנו עומדים כבר כיום בסטנדרט זה. דגני בוקר שלא יעמדו בסטנדרט הזה ירדו מהמגוון ולא ייוצרו יותר.

לראשונה בעולם, כמות הסוכר תסומן בחזית כל אריזות דגני הבוקר באמצעות אייקונים שלכפיות סוכר, שיאפשרו לצרכנים לעשות את הבחירה המתאימה ביותר עבורם ועבור בני משפחתם. הסימון יתייחס לסך הסוכרים במנה ולא רק לסוכר המוסף. בחזית אריזות דגני הבוקר יסומנו גם רכיבים חיוניים כגון סיבים תזונתיים ודגנים מלאים.

ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור ישראל: "אנו רוצים להציג לצרכנים שלנו מידע בצורה שקופה וברורה ועל כן בחרנו בשפה של כפיות סוכר. כל זאת, לצד הפחתות סוכר שנעשו וימשיכו להיעשות עד שנגיע למידת הסוכר המינימלית, תוך שמירה על טעם דגני הבוקר".

כחלק מהאחריות והמחויבות ובמסגרת אסטרטגיית הקיימות של יוניליוור, הפועלת לשיפור הבריאות ואיכות החיים של האוכלוסייה, כבר משנת 2010 החלה תלמה להפחית בהדרגתיות את כמות הסוכר בדגני הבוקר. לדוגמא, עד כה הופחתו 25% סוכר מדגני הבוקר לילדים ועד סוף 2017 יופחתו כ-12% סוכר נוספים.

בהמשך המהלך, תשיק תלמה כריות מופחת סוכר- שיכיל עד כפית וחצי סוכר למנה, ויהווה אלטרנטיבה לצרכנים המבקשים לצרוך פחות סוכר. כריות מופחת סוכר לא יחליף את המוצר כריות, וזאת מאחר ומחקרים שערכה תלמה, הראו כי מרבית הצריכה של כריות הינה כחטיף, והצרכנים מבקשים באופן חד משמעי שלא לשנות את טעם כריות האהוב.

מסקר שערכה תלמה בקרב אימהות עלה כי 71% חושבות שיש כמות סוכר גבוהה בדגני הבוקר. כשאותן אימהות גילו כמה סוכר יש כיום בדגני הבוקר של תלמה, הן הופתעו לטובה. הפער בתפיסה מחזק את הצורך לתקשור כמות הסוכר בחזית האריזה.

לארוחת הבוקר חשיבות גבוהה לתפקוד הפיזי, המנטאלי ולבריאות הכללית, הן של ילדים ומתבגרים והן של מבוגרים. מחקרים רבים בעולם מצאו כי ארוחת הבוקר תורמת לתפקודי המוח המתבטאים בשיפור בריכוז, ציוני מבחנים, יכולת השלמת משימות מורכבות בבית הספר ועוד.

עוד הוסיפה גבריאל כי: "97% מהאימהות מציינות כי חשוב להן שילדיהן יאכלו ארוחת בוקר, אך בפועל כשליש מהילדים לא אוכלים ארוחת בוקר לפני שהם יוצאים מהבית. ארוחת הבוקר הפופולארית ביותר בקרב ילדים בישראל הינה דגני בוקר והיא מעניקה ארוחה מאוזנת, מזינה ויעילה"

כחלק מהמהלך, בימים אלו מושק אתר אינטרנט של תלמה, באמצעותו יוכל הצרכן להכיר את מוצרי תלמה טוב יותר, החל מפרופיל תזונתי, תהליך הייצור ועוד. בנוסף, יתאפשר דיאלוג של הצרכנים עם אנשי מקצוע בחברה כדוגמת דיאטנים ואנשי פיתוח, במסגרתו יוכלו הצרכנים לשאול כל שאלה באופן מהיר וישיר.

כמחצית ממוצרי דגני הבוקר של תלמה יסומנו בכפיות סוכר במהלך החודשים יוני-יולי והשאר יסומנו עד תחילת שנה הבאה.

חזרה לתחילת הדף