לדלג ל תוכן

יוניליוור מכריזה על הישג סביבתי חדש:

פורסם:

למעלה מ-600 אתרים של החברה ב-70 מדינות, ביניהן גם ישראל, אינם מטמינים פסולת

הישג סביבתי חשוב ליוניליוור העולמית- למעלה מ-600 אתרים של החברה ב-70 מדינות ברחבי העולם, ביניהן גם ישראל, אינם מטמינים פסולת שאינה מסוכנת באדמה

לפני כשנה הכריזה יוניליוור העולמית על השגת היעד אפס פסולת להטמנה ב-240 מפעלים ברחבי העולם. כעת מכריזה החברה על כ-400 אתרים נוספים, לרבות מחסנים, מרכזי הפצה ומשרדים, אשר הגיעו ליעד זה, ע"י שכפול מודל אפס פסולת להטמנה במדינות השונות בהן פועלת יוניליוור. המודל כולל צמצום פסולת, שימוש חוזר, שיקום ומחזור, ומוכיח כי ניתן לראות בפסולת משאב לשימושים אלטרנטיביים רבים.

אי הטמנת פסולת הכוללת מציאת דרכים חלופיות למחזור ואימוץ מודלים מעגליים, נמצאת בראש סדרי העדיפויות של יוניליוור. כמו כן, שמירה על סטטוס זה בכל האתרים שהגיעו ליעד ואתרים שצפויים להיפתח בעתיד. יוניליוור שואפת להשיג יעד של אפס פסולת להטמנה על פני כל שרשרת הערך. המאמצים המתמשכים להשגת יעד זה מציגים מודל עסקי מוצלח התומך בתכנית הקיימות של החברה - עלות-תועלת בגובה 200 מיליון יורו ויצירת מאות מקומות עבודה חדשים

יוניליוור שואפת להניע תעשיות ועסקים אחרים לאי הטמנת פסולת, ומאמינה כי חזון זה יכול להתממש על ידי עבודה ולמידה מספקים, שותפים וארגונים אחרים.

בכירי יוניליוור בעולם מציינים כי האתגר הגלובאלי בגידול האוכלוסייה הוא להסתמך על משאבים מוגבלים מאוד. יעד אפס פסולת להטמנה של יוניליוור, הוא חלק ממחויבות להפוך את הפסולת למשאב גמיש בהתמודדות עם שינוי האקלים. עוד לדבריהם, בניית רשת שותפים חזקה תסייע לסלק פסולת מן העולם בקנה מידה חסר תקדים.

לדברי אבי אשכנזי סמנכ"ל שרשרת האספקה של יוניליוור ישראל: "המשמעות של אי הטמנת פסולת היא שלכל סוג פסולת באתר יש פתרון של מחזור או שימוש חוזר. האתגר בישראל היה גדול במיוחד, מאחר ובתחילת הפרויקט לא היו בארץ תשתיות מתקדמות המאפשרות זאת ואנו היינו צריכים לחפש, ליזום ולעיתים אף להמציא את הפתרונות בעצמנו. אני גאה בהישגים של העובדים והספקים שלנו עד כה, אך יש לנו עוד עבודה רבה לפנינו, כולל עידוד תעשיות ועסקים אחרים להפסקת הטמנת פסולת ולמציאת דרכים יצירתיות למחזור."

יוניליוור רואה באפס פסולת להטמנה מרכיב מרכזי בצמיחה הבת קיימא של החברה, ועל מנת להגיע ליעד שנקבע, יוניליוור השקיעה במהלך השנים האחרונות בתשתיות הפרדה, פיתוח טכנולוגיות לטיפול בפסולת ומציאת ספקים חדשים אשר יכולים לתת פתרון הולם העומד בדרישות יוניליוור העולמית.

השלב הראשוני היה מיפוי כל סוגי הפסולות, ולאחר מכן תכנון והקמת תשתיות לאיסוף והפרדת הפסולות, כאשר חלק משמעותי בתהליך היה הדרכה של העובדים ובקרה על אופן האיסוף וההפרדה.

חזרה לתחילת הדף