לדלג ל תוכן

יוניליוור מתחייבת לאריזות עשויות 100% פלסטיק ממוחזר עד שנת 2025

פורסם:

אנו מתחייבים כי כל אריזות הפלסטיק שלנו יהיו ניתנות לשימוש חוזר, מחזור או הפיכה לקומפוסט, באופן מלא, עד שנת 2025, וקוראים לתעשיית מוצרי הצריכה להאיץ את ההתקדמות אל עבר כלכלה מעגלית.

Recycling bank

גודל האתגר

על פי הקרן ע"ש אלן מקארת'ר ((EMF, רק 14% מאריזות הפלסטיק בעולם עוברות למפעלי מחזור, 40% מושלכות למזבלות ושליש מגיעות למערכות אקולוגיות עדינות. ההערכה היא כי עד שנת 2050, האוקיינוסים בעולם יכילו יותר פלסטיק מדגים.

ההתייחסות לפלסטיק כמשאב יקר ערך שיש לנהלו ביעילות ובאפקטיביות היא המפתח להשגת המטרה ה-12 ביעדי הפיתוח בר הקיימא של האו"ם, ובעשותנו כך, עלינו להתרחק ממודל הצריכה 'קח-השתמש-השלך' ולעבור למודל שכולו מעגלי.

התמודדות עם הבעיה במספר חזיתות

כדי לעזור לשנות את זרימת החומרים העולמית של אריזות הפלסטיק התחייבנו שכל אריזות הפלסטיק שלנו יהיו ניתנות לשימוש חוזר, מחזור או הפיכה לקומפוסט, באופן מלא, עד שנת 2025.

בנוסף, נחדש את החברות שלנו ב-EMF לתקופה של שלוש שנים נוספות, נחזק את המיזם שלהם, New Plastics Economy, ונתמוך בו. כחלק מזה, נפרסם את 'פלטת החומרים' המלאה של חומרי הפלסטיק שאנו משתמשים בהם באריזות שלנו עד שנת 2020 כדי לעזור וליצור תקנון שימוש בפסלטיק בתעשייה.

יוניליוור כבר התחייבה להפחית בשלישי את משקל האריזות בהן אנו משתמשים עד שנת 2020, ולהגביר את השימוש שלנו בתכולת פלסטיק ממוחזר באריזות ב-25% לפחות עד שנת 2025.

כחלק ממחויבות זו, אנו מתחייבים כי עד שנת 2025, יהיה ניתן, מבחינה טכנית, לבצע שימוש חוזר באריזות הפלסטיק שלנו או למחזר אותן. כמו כן, נוודא כי קיימות דוגמאות מבוססות ומוכחות לקיימות המסחרית של מחזור החומר בידי גופים המתמחים בעיבוד חוזר של פלסטיק.

כתעשייה עלינו לעשות יותר

"אריזות הפלסטיק שלנו מגלמות תפקיד מכריע בהפיכת המוצרים שלנו למושכים, בטיחותיים ומהנים עבור הצרכנים שלנו", אומר מנכ"ל יוניליוור העולמית, פול פולמן. "עם זאת, ברור שאם אנו רוצים ליהנות מהתועלות של החומר המגוון הזה, כתעשייה עלינו לעשות יותר כדי להבטיח טיפול אחראי ויעיל בחומרים לאחר שימושם של הצרכנים".

"כדי להתמודד עם האתגר של פסולת הפלסטיק באוקיינוס עלינו לעבוד על פתרון מערכתי - כזה שיעצור כניסת פלסטיק לנתיבי המים שלנו מלכתחילה". אנו מקווים שהמחויבויות הללו יעודדו אחרים בתעשייה ליצור התקדמות קולקטיבית, שתבטיח לבסוף שכל אריזות הפלסטיק שלנו יהיו ניתנות למחזור במלואן ואכן ימוחזרו.

"אנחנו גם צריכים לעבוד בשותפות עם ממשלות ובעלי עניין אחרים שיתמכו בהתפתחות וההתרחבות של תשתית איסוף ומחזור שהנה קריטית כל כך במעבר אל כלכלה מעגלית. בסופו של דבר, אנו רוצים שכל אריזות הפלסטיק בתעשייה יהיו מעגליות במלואן", הוא אומר.

אלן מקארת'ר אומרת: "בהתחייבות למטרות שאפתניות בכלכלה המעגלית עבור אריזות פלסטיק, יוניליוור תורמת לשינוי מערכתי מוחשי ושולחת מסר חזק לכל תעשיית סחורות הצריכה המתפתחת במהירות. שילוב של אמצעים חדשניים בעיצוב וחומרים עם אסטרטגיות לטיפול לאחר-שימוש ממחיש את הגישה הרב מערכתית שנדרשת כדי להפוך את New Plastics Economy למציאות".

ויליאם מקונדאו, אדריכל ומוביל הכלכלה המעגלית, מוסיף: "אופטימיזציה של האריזות והפלסטיק חשובה ובעיתוי הנכון, כך שכל האנשים, הקהילות והחברות המעורבים בתהליך - ספקים, מפיקים, קמעונאים, לקוחות וצרכנים - יכולים לעבוד יחדיו, עם ערכים ומטרה משותפים כדי ליצור ולשתף ערך מוסף לדורות הבאים".

חזרה לתחילת הדף