לדלג ל תוכן

הזוכה בתחרות החדשנות החברתית של יוניליוור

פורסם:

יזמת שהקימה רשת של מעונות יום לגיל הרך באזורי מצוקה

לסברינה נטאשה חביב היה חלום: להעניק לתינוקות וילדים בגיל הרך, הגדלים באזורי מצוקה במדינות מתפתחות, את ההזדמנות לנצל את מלוא הפוטנציאל שלהם. זה בדיוק מה שהניע אותה להקים את Kidogo, מיזם חברתי מבורך שזכה השנה בתחרות החדשנות החברתית השנתית של יוניליוור.

הרעיון למיזם החברתי הגיע לאחר שנטאשה ביקרה במעון יום לגיל הרך באחת משכונות העוני בקניה, ונחשפה למציאות עגומה במסגרתה תינוקות לא זוכים לטיפול בצרכים הכי בסיסיים שלהם. בתור ילדה להורים שהיגרו מטנזניה לקנדה, נטאשה הבינה כי קרוב לוודאי שהיא ניצלה מגורל דומה. "אני לא מסכימה לקבל את העובדה שהמקום שבו אתה נולד קובע את המקסימום אליו אתה יכול להגיע", היא מסבירה. "אני רוצה לתת לכל ילד את ההזדמנות לקבל את אותה נקודת התחלה לחיים שאני קיבלתי".

את התחושות הללו תרגמה נטאשה למעשים, וכיום היא מפעילה בקניה 2 מעונות יום לטיפול בתינוקות וילדים בגילאי 0-6, בעלות של דולר אחד ליום בלבד. במעונות עובדות מטפלות מוסמכות וחמות מהקהילה המקומית, המספקות לילדים סביבה מעודדת, בטוחה ואיכותית, ומאפשרות לאימהות ללכת לעבודה בראש שקט ובידיעה שהילדים שלהן נמצאים בידיים טובות.

בנוסף, Kidogo מפעילה רשת של אימהות, אותן היא מדריכה, מעצימה ומלווה באופן אישי במטרה לעודד אותן להקים מרכזי טיפול כאלה בעצמן.

המיזם של נטאשה גבר על 1,339 מיזמים מ-128 מדינות כולל 9 מיזמים מישראל, שהגישו השנה מועמדות לתחרות החדשנות החברתית של יוניליוור, והיא תזכה לליווי אישי במשך שנה, לצד תמיכה כספית בשווי של 100 אלף יורו. כמו כן, נטאשה תקבל תואר יוקרתי מיורש העצר הבריטי, הנסיך צ'ארלס מוויילס.

תחרות החדשנות החברתית של יוניליוור מזמינה יזמים צעירים בגילאי 18-35 להציע פתרונות מעשיים וחדשניים לכמה מהאתגרים החברתיים והסביבתיים הגדולים בעולם. התחרות מנוהלת במשותף עם המכון לקיימות ומנהיגות של אוניברסיטת קיימברידג' (CISL) וכן בשיתוף פעולה עם "אשוקה", ארגון בינלאומי לעידוד יזמות חברתית.

השנה התחרות שמה דגש על 4 נושאים בוערים: ניהול פסולת, מחסור במים, קידום חקלאות בת קיימא ותזונה נבונה (Farm to Table) והזדמנויות עבור נשים. בין המיזמים שהשתתפו בעבר בתחרות: רפואת נשים און-ליין בפקיסטן, מטיל ברזל הניתן לבישול למניעת אנמיה בקמבודיה, ייעוץ אגרונומי בסלולרי לחקלאים בגאנה ופנסים סולאריים לכפרים בהודו.

חזרה לתחילת הדף