לדלג ל תוכן

הגענו ליעד: 100% חשמל מהרשת ממקורות מתחדשים עד 2020

פורסם:

Feature image - We now use 100% renewable electricity across five continents

יוניליוור העולמית הודיעה בספטמבר כי כלל זרועות החברה בחמש יבשות בהן היא פועלת הגיעו ליעד שהחברה הציבה לעצמה: 100% מהחשמל מהרשת בשימוש החברה הינו ממקורות מתחדשים . המעבר לאנרגיה מתחדשת התבצע ע"י עידוד פיתוח מקורות אנרגיה מתחדשים במדינות בהן היא פועלת; כ-38% ישירות ממקורות מתחדשים והשאר מרכישת תעודות נסחרות של אנרגיה מתחדשת (Renewable Energy Certificates); תעודות אלה מייצגות חשמל שייוצר ממקורות אנרגיה מתחדשים, כמו אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח.

בישראל החברה רכשה תעודות חשמל ממקורות מתחדשים המכסות 100% מצריכת החשמל השנתית של החברה- רכישת התעודות למעשה צובעת כמות השווה לצריכה השנתית על שם יוניליוור ומבטיחה שכמות אנרגיה מתחדשת זו נוצרת על שם החברה ומוזרמת לרשת החשמל הארצית (חברת החשמל).

מעבר לקידום החברה לעבר הגשמת היעדים הסביבתיים שקבעה באסטרטגיית הקיימות שלה, מדובר בצעד משמעותי שיעודד את השוק לנהוג באופן דומה. בכירי יוניליוור העולמית עתידים לעלות לבמה בטקס הפתיחה של שבוע האקלים בניו יורק, כחלק מהשתתפות החברה בוועידת האקלים של האו"ם- שם הם מצטרפים למנהיגים מהמגזר הציבורי והעסקי כאחד בקידום המודעות לחשיבות הגבלת ממוצע עליית הטמפרטורה הגלובלית ל-1.5 מעלות צלזיוס – כפי שנקבע בהסכם פריז. המעבר לשימוש במקורות מתחדשים נמצא בחוד החנית של ההתמודדות עם שינויי האקלים.

מה שעזר להביא את יוניליוור ליעד שלה מבעוד מועד, היא ההשקעה של החברה בתוכניות התייעלות אנרגטית, שהביאו להפחתה של 28% בצריכת החשמל הכוללת של החברה, להפחתה משמעותית בפליטת הפחמן לטון ייצור מאז 2008 ולעידוד ייצור מקומי של אנרגיה סולרית באתריה השונים ברחבי העולם.

כמובן שיש עוד עבודה, אך אנו מקווים שההודעה שלנו תעודד פעילות דומה במקומות אחרים ותסייע להוכיח שאפשר להילחם במשבר האקלים ולהגביל את ההתחממות הגלובלית ל-1.5 מעלות צלזיוס

חזרה לתחילת הדף