לדלג ל תוכן

לראשונה בתחום המזון בישראל - הלמנס משיקה מיונז באריזות מפלסטיק ממוחזר

פורסם:

hellmann's Mayonnaise products

כחלק מאג'נדת הקיימות העולמית של החברה, יוצאת יוניליוור ישראל עם -צעד משמעותי לטובת הסביבה: השקת מוצרי מיונז הלמנס בצנצנות מפלסטיק ממוחזר, במהלך שיחסוך כ-100 טון פלסטיק בשנה

ישראל היא בין המדינות הראשונות להשקת המהלך, וזו היא הפעם הראשונה בה מותג מתחום המזון בארץ משיק מוצרים בצנצנות מפלסטיק ממוחזר. במסגרת השינוי, יוחלפו בצורה הדרגתית צנצנות מיונז הלמנס בישראל לצנצנות העשויות למעלה מ 67% פלסטיק ממוחזר .

הלמנס, מותג הרטבים האמריקאי אשר נוסד ב-1913, הנו אחד המותגים המוכרים בעולם ובישראל. בשלב הראשון יושקו 3 מוצרים מאריזות פלסטיק ממוחזר – מיונז הלמנס במשקל 789 גרם, מיונז הלמנס במשקל 394 גרם וממרח הלמנס לייט במשקל 424 גרם. כדי להבין את ההשפעה החיובית על הסביבה - נציין כי כמות הפלסטיק הבתולי המוערכת שתיחסך במהלך הינה כ- 100 טון.

המהלך החדש מתלווה לשורת צעדים שנקטה יוניליוור ישראל בשנים האחרונות במטרה ליישם את אג'נדת הקיימות של החברה והמחויבויות בתחום צמצום הפסולת. בישראל לבדה, הפחיתה יוניליוור בשבע השנים האחרונות מעל 6500 טון בחומרי אריזה, המהווים כ- 30% מסך הייצור המקומי של אריזות החברה.

נושאי הקיימות והאחריות התאגידית התחדדו שוב רק לאחרונה, כאשר השיח ברחבי העולם סביב משבר הקורונה נגע גם בנקודות של שינויים נחוצים בהרגלי הצריכה והצורך בפעולות מיידיות כדי לשמור על כדור הארץ.

כחלק מחזון החברה ומתוך תפיסת הקיימות שלה, יוניליוור מפתחת דרכים חדשות של עשיית עסקים, יחד עם הפחתת ההשפעה הסביבתית השלילית ויצירת השפעה חברתית חיובית. תוכנית הקיימות של יוניליוור מתמקדת בשלושה יעדים מרכזיים: סיוע בשיפור רווחתם ובריאותם של יותר ממיליארד בני אדם, הקטנת ההשפעה הסביבתית של מוצרינו בחצי ושיפור מקורות הפרנסה של מיליוני בני אדם העובדים בשרשרת הייצור שלנו.

בתחום אריזות הפלסטיק, החברה הכריזה כי עד 2025 כל אריזות הפלסטיק של החברה יהיו ניתנות למחזור ,שימוש חוזר או הפיכה לקומפוסט וכי לפחות 25% מהפלסטיק בשימוש יהיה פלסטיק ממוחזר.

חזרה לתחילת הדף