לדלג ל תוכן

כיצד נסייע ביצירת חברה שוויונית והוגנת יותר

פורסם:

השבוע השקנו ביוניליוור מספר מחויבויות ותוכניות שיסייעו בבניית חברה שוויונית ומכלילה יותר. צעדים אלו ישפרו את רמת החיים של השותפים של יוניליוור לאורך שרשרת הערך, ייצרו הזדמנויות שוויוניות באמצעות גיוון והכללה, ויכשירו אנשים לעולם התעסוקה העתידי.

An inclusive cross-section of society

ליוניליוור יש היסטוריה ארוכה ביצירת שינויים חברתיים, החל משיפור הבריאות והרווחה של יותר ממיליארד איש ועד שיפור רמת המחייה של מיליוני בני אדם ברחבי העולם, תחת תוכנית הקיימות של יוניליוור

אנו גאים בהישגים האלו. יחד עם זאת, אנו מודעים לכך שיש עוד הרבה מה לעשות, שכן האתגרים החברתיים הניצבים בפני האנושות הפכו משמעותיים עוד יותר.

לדוגמה, בשנת 2019, יותר מ-630 מיליון עובדים ברחבי העולם, כמעט אחד מתוך חמישה עובדים, לא הרוויחו מספיק כדי להרים את עצמם ואת משפחתם מעל קו העוני.

ולכן אנו מודיעים על שורה של התחייבויות ופעולות שאפתניות, שיסייעו בבניית חברה מכלילה, שוויונית והוגנת יותר. אלו כוללים:

מנכ"ל יוניליוור העולמית, אלן ג'ופ: "במציאות של ימינו, העולם עומד בפני שתי בעיות עיקריות, שינויי אקלים ואי שוויון בחברה. אין ספק שהשנה האחרונה העצימה את הפילוג החברתי, מה שמחייב פעולה קולקטיבית ונחרצת בכדי לבנות חברה שפועלת לשפר את תנאי המחיה, מעודדת גיוון, מטפחת כשרונות ומציעה הזדמנויות באופן שוויוני.

שיפור רמת החיים

הבטחת שכר מחייה הוגן הינו צעד חיוני ומתבקש בדרך לבניית חברה שוויונית ומכלילה יותר. שכר שמאפשר לאנשים לחיות ברמת חיים נאותה, לכלכל את משפחתם ולמלא את צרכיהם הבסיסיים – כגון מזון, דיור, חינוך ובריאות. על השכר לאפשר לעובדים להיות שותפים מלאים בקהילה ולשבור את מעגל העוני.

כבר היום אנחנו משלמים לעובדינו לפחות שכר מחייה הוגן ((Fair Living Wage. עכשיו ברצוננו לעשות את אותו הדבר, בעבור אנשים מחוץ למעגל העובדים שלנו, ותוך מתן דגש על העובדים הפגיעים ביותר בענפי הייצור והחקלאות. אנו נפעל יחד עם הספקים שלנו, עסקים אחרים, ממשלות וארגונים-לא-ממשלתיים, ליצירת שינוי מערכתי רחב ואימוץ גלובלי של סטנדרט שכר מחייה הוגן.

במקביל, אנו נסייע לכ-5 מיליון עסקים קטנים ובינוניים (SMEs) בשרשרת המכירה שלנו (Retail Value Chain), למנף את העסק ולהגדיל את הרווחים שלהם באמצעות גישה למומחיות נדרשת, ניהול פיננסי ופלטפורמות טכנולוגיות. העסקים הקטנים והבינוניים שעובדים איתנו, הם במקרים רבים קמעונאים קטנים, חנויות עודפים, דוכני קיוסק או יזמים זעירים שמבצעים את המכירה ברחוב או מדלת לדלת.

יצירת הזדמנויות שוויוניות

מזה שנים שאנו ביוניליוור מובילים אג'נדה של גיוון והכללה. אנחנו מתגאים בכך שכבר הצלחנו להשיג שוויון מגדרי בהנהלה שלנו ברחבי העולם, אך עלינו לעשות כברת דרך נוספת, כלפי נשים ואנשים נוספים שהינם חלק מקבוצות הנמצאות בתת ייצוג. זה כולל אנשים עם מוגבלות, מיעוטים אתניים ומגזריים וקהילות LGBTQI+.

ברמה הארגונית, אנחנו נוביל תרבות שוויונית באמצעות יישום מדיניות מתקדמת, ופרקטיקות שימגרו דעות קדומות ואפליה. לשם התחלה, הסרנו חסמים והטיות בתהליכי השמה, ואנו פועלים לכך שמנהיגי החברה יהיו מחויבים לתמוך בכל העובדים שלנו כך שיצליחו במילוי תפקידם. מעבר לאנשים ובתוך הארגון שלנו, אנו נשקיע 2 מיליארד אירו בשנה, עד שנת 2025, בעבודה עם ספקים מגוונים ונאפשר להם גישה ליכולות, ניהול פיננסי והזדמנויות בפיתוח רשת קשרים.

בנוסף, אנו נטפל בתת ייצוג של קהלים מגוונים בפרסומות שלנו. אנו נשתמש בעוצמת המותגים שלנו, כדי לסייע לטפל בהישנות של סטראוטיפים המונצחים לעתים קרובות בפרסומות, ונקדם ייצוג שוויוני יותר.

הכנת האנשים לעולם התעסוקה העתידי

בעוד אנו מסייעים במאמץ לבניית חברה שוויונית והוגנת יותר, אנו מבינים שהשינויים בעולם התעסוקה, ישפיעו על אפשרויות התעסוקה של אנשים רבים. אופן העסקת עובדים, תפקידים, מקומות, שעות עבודה ומיומנויות מתפתחים ומיומנויות מתפתחים במהירות.

אנו נבטיח שכל עובדי חברתנו יעברו הכשרה מקצועית מותאמת עבורם, עד שנת 2025, כך שיהיו בידיהם את הכלים המותאמים לשוק העבודה העתידי, בין עם זה בתוך יוניליוור או מחוצה לה. אנו נסלול את הדרך למודלים תעסוקתיים חדשים, שיאפשרו לאנשים לבחור איך הם רוצים לעבוד. בין השאר זה יכלול חוזים גמישים, המציעים תוכניות פנסיה, או זמן פנוי ללימודים או הכשרה מחדש.

מעבר לארגון, שלנו, עד שנת 2030 אנו נסייע ל-10 מיליון אנשים צעירים, בהקניית יכולות ומיומנויות נדרשות, וזאת על מנת להכין אותם להזדמנויות בשוק העבודה. לדוגמה, אנו עובדים עם השותפים שלנו מ-LevelUp, פלטפורמת תעסוקה לצעירים, על מנת להציע לאנשים צעירים שירותים תחת קורת גג אחת, ממציאת ייעוד ואפיק קריירה, גישה להדרכות, התנדבות ונסיון תעסוקתי.

חברה בריאה לעסק בריא

גיוון והכללה נמצאים בלב האג'נדה הגלובלית לפיתוח בר קיימא, עם שאיפה מרכזית 'לא להשאיר אף אחד מאחור'. הטמעה של גיוון והכללה בתוך ומעבר לעסק שלנו, תומכת במטרות הפיתוח בר קיימא של האו"ם (SDGs).

זהו חלק מהדנ"א שלנו מאז שיוניליוור הוקמה לפני יותר ממאה שנים. זהו חלק אינטגרלי מהאסטרטגיה שלנו כיום: לתרום לעולם הוגן ושוויוני יותר, כחברה ובאמצעות מותגים שמגנים על זכויות האדם, תומכים בשוויון ובחלוקה הוגנת.

אנו גאים בהשפעה החיובית שהייתה לנו במשך השנים, אך יש עוד הרבה מה לעשות. זו הסיבה שאנו מקדמים את ההתחייבויות המשמעותיות האלו, להעלאת רמת החיים של אנשים בעסק שלנו ובשרשרת הערך שלנו, בדגש על אלו הסובלים מתת-ייצוג.

כפי שאומר אלן ג'ופ: "אנו מאמינים שהפעולות שאליהן אנו מתחייבים, יהפכו אותנו לחברה עסקית טובה וחזקה יותר, מוכנה לשינויים חברתיים משמעותיים שרק ילכו ויתעצמו. קיומו של עסק בריא מחייב בראש ובראשונה חברה בריאה.

חזרה לתחילת הדף