לדלג ל תוכן

גם בשנת 2023 קיבלנו את הדירוג הגבוה ביותר לאחריות חברתית - פלטינה+

פורסם:

אנחנו גאים לבשר שגם בשנת 2023, השנה ה-11 ברציפות, זכינו בדירוג הגבוה ביותר שמעניק ארגון 'מעלה' לאחריות חברתית בעסקים - פלטינה+

גם בשנת 2023, בפעם האחת עשרה ברציפות, קיבלה יוניליוור ישראל דירוג פלטינה + מארגון מעלה. עבורנו, השמירה המתמשכת על הדירוג הגבוה היא הוכחה לנוכחות העמוקה והאותנטית שיש לנושאי קיימות בליבת האסטרטגיה העסקית ובתרבות הארגונית שלנו.

 כנס פרסום מדד מעלה 2023. עשרות אנשים עומדים מול במה בתוך אולם בו מוצג המדד. הנואם הוא בוז'י הרצוג נשיא המדינה.

צילום: קובי גדעון

הדירוג שפירסם ארגון מעלה נחשף באירוע חגיגי בנוכחות נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג ורעייתו מיכל. מגוון הנושאים שנמדדו במסגרת הדירוג כוללים אתיקה ארגונית, גיוון והכללה, דאגה לעובדים ולרווחתם, אחריות ברכש, תרומה לקהילה ואחריות חברתית, הגנה על הסביבה ושקיפות.

זו השנה השנייה ברצף שבה מפורסם דירוג נפרד לגיוון והכללה, נושא שזוכה לחשיבות רבה אצלנו ביוניליוור ישראל, כפי שמשקף הציון 100 שקיבלנו בתחום, וכפי שעולה מהמידע והנתונים שעומדים בבסיס הדו"ח.

דוגמא אחת לפעילותנו בתחומים אלה היא שיתוף הפעולה עם עמותת "תעסוקה שווה", שמפעיל משרד העבודה, לליווי אנשים עם מוגבלויות. במסגרת התכנית ליוו 18 מנהלים ומנהלות שלנו אנשים בתהליך מנטורינג שמטרתו לסייע להם בהשתלבות בשוק התעסוקה.

נתונים נוספים שמשקפים את מחוייבותנו לגיוון והכללה מתייחסים לתעסוקת נשים:

  • 46% מדרג הניהול הבכיר אצלנו הן נשים – גבוה יותר משיעור כלל העובדות בחברה.
  • 50% מהעובדים אצלנו בתחומי שרשרת האספקה הן נשים – נתון שבולט על רקע העובדה כי בחלק גדול מהמקצועות בתחום זה, כמו הנדסה, לוגיסטיקה ותחזוקה, היתה קיימת במשך שנים רבות נוכחות גברית דומיננטית.
  • האחריות החברתית (שבשנים האחרונות מוגדרת על ידי המושג ESG, ראשי תיבות של Environmental, Social, and Governance) הופכת לנושא מרכזי יותר ויותר בקרב חברות וארגונים. השנה דורגו במדד ה-ESG של מעלה 158 חברות מהשוק הישראלי.
תמונה של דירוג יוניליוור: פלטינה פלוס

ביוניליוור נכנסים תחומי ה-ESG תחת ההגדרה הכוללת "קיימות" – ובאנגלית: Sustainability. קיימות עבורנו היא מושג רחב, הכולל בתוכו דאגה לאיכות הסביבה, דאגה לעובדים וקידום סביבת עבודה מכילה, אחריות בשרשרת האספקה, וגם קוד אתי קפדני, שמכתיב ערכים וסטנדרטים של יושרה והוגנות.

עבורנו ביוניליוור קיימות היא לא רק סיסמה, אלא מציאות. אנו מתחייבים להמשיך ולפעול במסירות כדי לממש את הייעוד שלנו: להפוך חיים ברי קיימא לנחלת הכלל.

חזרה לתחילת הדף