לדלג ל תוכן

לכבוד יום הרופא/ה הישראלי/ת: הכירו את הרופאה שלנו ביוניליוור ד"ר טליה מידן!

פורסם:

הן עובדות ועובדים 365 ימים בשנה, בבוקר, בצהריים ובלילה, ולכן כנראה כל יום יתאים להוקרת תודה לצוותים הרפואיים מצילי החיים. ועדיין, ב-11.1 אנו מציינים ומקדישים את מלוא תשומת הלב כדי לפרגן לרופאה ולרופא הישראליים, על המסירות ועבודת הקודש שהם עושים. זה נראה לנו מועד מצויין לשמוע קצת על עבודתה של ד"ר טליה מידן, הרופאה התעסוקתית של יוניליוור.

הרופאה התעסוקתית של יוניליוור, טליה מידן

יוניליוור ישראל מעסיקה קרוב ל-2000 עובדות ועובדים בארבעת המפעלים והמשרדים שלה ברחבי הארץ. הם נמצאים שעות רבות בעבודה - חלקם בתפקידים הכוללים מאמץ פיזי או מנטלי ניכר. כחלק מהדאגה של החברה לבריאות ולרווחת העובדים, מועסקת ביוניליוור רופאת חברה שמסתובבת באתרי העבודה השונים ברחבי הארץ ונפגשת עם העובדות והעובדים.

כחלק מעבודתה, עוסקת רופאת החברה בתחומים רבים, החל מנשים בהריון ועובדים עם בעיות אורטופדיות וכלה במחלות כרוניות. אחד מתחומי האחריות המרכזיים שלה הוא ביצוע הערכות רפואיות לעובדות ולעובדים, כדי לוודא את כשירותם הבריאותית לעבודה וגם שלתפקודם היומיומי אין השלכות בריאותיות שליליות. היא עושה זאת באמצעות בדיקות תקופתיות.

"יוניליוור מקפידה מאוד על ביצוע בדיקות תקופתיות. דוגמא טובה לכך הם הנהגים שעוברים בדיקת ראייה אחת לשנתיים, כדי לוודא שהיא תקינה ואינה מסכנת אותם ואחרים, בהתאם לדרישת החוק", מספרת ד"ר מידן. "היו מצבים שבהם בעקבות ממצאים רפואיים שאובחנו, העברנו עובדים מתפקידם ומצאנו להם חלופות תעסוקתיות. זה תהליך שאני מעורבת בו באופן ישיר ולפעמים הוא לא פשוט, אבל המחוייבות של החברה לנושא בהחלט עוזרת. לתהליך הזה יש השפעה לא רק על ההיבט הגופני של העובד, אלא גם על ההיבט הנפשי. בעיניי יש ערך עצום בלשמר עובד במעגל העבודה גם כשהוא לא כשיר לעבודה הראשונית שלו".

חשוב להזכיר שעבודתה של הרופאה התעסוקתית לא מסתיימת בטיפול הרפואי בקליניקה, אלא במעורבות שוטפת בנושאים שונים לאורך כל השנה. בחודש אוקטובר האחרון, בו מצויינת המודעות לסרטן השד, טליה יזמה הרצאה לכלל עובדות ועובדי החברה, בשיתוף ארגון "אחת מתשע", במטרה לחשוף אותן לנושא ולהעביר נקודת מבט מקצועית. טליה מרבה להגיע למשרדים ולמפעלים כדי לענות על שאלות ולתת את חוות דעתה גם בלי לקבוע תור מראש בנוגע לבעיה ספציפית.

ד"ר מידן עובדת ביוניליוור כרופאה עצמאית משנת 2015. את התואר הראשון ברפואה עשתה בבודפשט ואת ההסמכה עברה באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, היא עברה התמחות בקופת החולים "מכבי", שם היא עובדת עד היום. בנוסף לעבודתה ביוניליוור טליה היא יועצת תעסוקתית במכון ויצמן ובבתי חולים נוספים בישראל.

"חשוב לי לפגוש את כל העובדות והעובדים בחברה. תמיד כשרואים אותי צצה פתאום איזו שאלה רפואית, אפילו על קרוב משפחה, ואני תמיד שמחה לייעץ. לא תמיד אנחנו נותנים תשומת לב למה שמציק לנו ביום-יום, וכשאני מגיעה פיזית למפעלים ולמשרדים הכול הופך זמין ונוח יותר, אז ניגשים אליי. זה מעולה בעיניי ואמשיך לעשות את זה".

תכנית העבודה השנתית של ד"ר מידן כוללת התמקדות בקבוצות עובדים שונות, בהתאם לתחום עבודתם בחברה ומאפייניו. היא נוגעת גם בנושאים כמו ביטחון תזונתי, פעילות גופנית, וכמובן הגברת המודעות לנושאים בריאותיים ורפואיים.

חזרה לתחילת הדף