לדלג ל תוכן

הוגנות ושוויון הזדמנויות: מציינים את יום האישה הבינלאומי ביוניליוור

פורסם:

'השנה ביום האישה ציינו את שבוע הנערה הישראלית יחד עם עמותת 'שוות

עובדות יוניליוור עומדות לצד מורות מחטיבת הביניים בה הן הרצו ומראות את התעודות שקיבלו מארגון לתת.

יום האישה הבינלאומי התחבר לנו השנה עם אירוע חשוב נוסף: שבוע הנערה הישראלית. הנושא המרכזי שבו בחרה יוניליוור להתמקד ביום האישה הוא הוגנות ושוויון הזדמנויות, אשר לתפיסתנו מחייבת אותנו להתאים לכל אחת ואחד את תנאי העבודה המתאימים.ן לצרכיהם.ן היחודיים, ובכך לאפשר להשתלב ולהתפתח בחברה ללא מגבלות ודעות קדומות. בהתאם לכך אנחנו בוחנות את עצמנו בפרסום, בגיוס מועמדים לחברה בתגמול הוגן ועוד.

ברוח זו אנו פועלים באמצעות המותגים שלנו ויחד עם עמותות וארגונים, דוגמת שוות, שאותה יוניליוור ישראל אימצה בשנה האחרונה. עמותת 'שוות' פועלת לקידום שוויון מגדרי בקרב נערות ונערים באמצעות תכניות מנהיגות והיא זו שמארגנת את שבוע הנערה הישראלית.

לקראת שבוע הנערה הציעו לנו משוות להגיע ולהתנדב בחטיבת הביניים אורט מדעים ואמנויות בנהריה. כיוון שיש ליוניליוור שלושה מפעלים בצפון: בצפת, חיפה ועכו, וכחברה שחשוב לה להיות מחוברת לקהילה שבה אנחנו פועלים, קפצנו על ההזדמנות וגייסנו למשימה נבחרת מבין המנהלות הצפוניות שלנו. המנהלות פגשו את התלמידות והתלמידים בכיתות וסיפרו על נתיב הקריירה שלהן במטרה לשמש השראה. מטרת המפגשים היתה להציג לנערות מודל הממחיש שהמגדר לא צריך להשפיע על שאיפות הקריירה וההתקדמות המקצועית.

לשמחתנו, החיבור לא רק הוכיח את עצמו, הוא גם סיפק סגירת מעגל משמחת: שלוש מהעובדות שהגיעו להרצות היו בעצמן תלמידות בבית הספר הזה והתרגשו לחזור לבית הספר אחרי שנים, הפעם כמרצות הנותנות השראה לתלמידות.

קרין שון-הראל, מנהלת משאבי האנוש במפעל גלידת שטראוס בעכו ותושבת האזור, סיפרה שהתרגשה מאוד להגיע לתיכון שבו היא למדה: "השתתפות שלנו בשבוע הנערה הישראלית חשף אותי לנערים ונערות מקסימים בכיתה ט' בבית הספר לאומנויות ומדעים. המסר העיקרי שרציתי להעביר לנערות הוא להאמין בעצמן וביכולות שלהן. להתנסות ולחקור הזדמנויות חדשות, ולחוות בסקרנות ופתיחות את החיים. לא לשים לעצמן תקרת זכוכית אלא ללכת אחרי הלב שלהן. להבין שזה מצריך השקעה, אבל אם זה חשוב להן, זה שווה את זה.

"העולם צריך נשים עם בטחון ואמונה ביכולות שלהן, נשים שהולכות אחרי הלב שלהן והחלומות שלהן, חוקרות וסקרניות כלפי העולם וכלפי מה שמעניין אותן".

שבוע הנערה הוא נדבך נוסף לפעילות השוטפת שלנו במהלך השנה. לשמחתנו, הפעילות הזו מקבלת גם הכרה מגורמים חיצוניים – זו השנה השנייה שארגון 'מעלה', המדרג חברות על בסיס הביצועים החברתיים והסביבתיים שלהן, מפרסם דירוג נפרד לנושא הגיוון והכללה, והשנה קבלנו את הציון 100 בתחום זה.

יום האישה הבינלאומי הוא יום שבו תפיסת ההתנדבות שלנו באה לידי ביטוי לצד תפיסת הגיוון וההכללה. כחלק מתפיסות אלה, נמשיך לפעול בתחום ולהראות את מחויבותנו כלפיו.

חזרה לתחילת הדף