לדלג ל תוכן

מיזם חדש עבור משפחות המפונים "בית רחוק מהבית"

פורסם:

בתקופה שבה עדיין אלפי משפחות נאלצות לשהות הרחק מבתיהן יזם המותג קנור פעילות שהעניקה לכמה מהמפונים רגע של "בית רחוק מהבית"

השף שבישל את המנות עומד ליד האנשים המפונים שהביאו את המתכונים

עשרות אלפי מפונים מהדרום ומהצפון עדיין שוהים בבתי מלון ברחבי הארץ, ואחד הדברים שהם הכי מתגעגעים אליו הוא ריח התבשילים שעולה מהסירים במטבח הביתי שלהם. הגעגוע לחוויית הבישול הביתי הוא המנוע מאחורי מיזם חדש של קנור, מותג הקולינריה של יוניליוור. קנור רתם את החברה למתנ"סים ואת מלונות הרברט סמואל ירושלים וסטאי כנרת, ויחד יצרו פעילות שאיפשרה לכמה מהמפונים רגע של "בית רחוק מהבית" - ואיפשרו לכלל אורחי המלון ליהנות מארוחה ביתית שבושלה במטבח בית המלון.

כדי לבשל את המנות הביתיות נפגשו הבשלנים עם צוות השפים של המלונות: שי דייני, השף הראשי של רשת המלונות, קובי אריאל, שף מלון הרברט סמואל ירושלים וסאם נוג'ידאת, שף מלון סטאי כנרת, והכינו יחד את המתכונים כדי שהתוצאה תהיה כמה שיותר קרובה למקור הביתי.

במלון הרברט סמואל בירושלים נהנו אורחי המלון, שרובם מפונים משדרות, מקוסקוס ומרק הירקות של אסנת נגר, ממנת המוקפץ של נופר בן דוד וממרק החרירה של רות עבו, תושבות שדרות. במקביל, במלון סטאי כנרת הוגש לאורחים מג'דרה של שרה דודפור ממרגליות, עוף בתנור של שלומי אלמישלי ומרק החרירה של יהודית חימי, תושבי קרית שמונה.

"ניסינו לחשוב על דרך לאפשר למפונים, שנמצאים מחוץ לבתיהם כבר מעל 100 ימים ומתמודדים עם המון, להרגיש קצת בית רחוק מהבית"'' אומרת נגה בנר סוארי, סמנכ"לית שיווק ביוניליוור ישראל. "אנחנו שמחים שהצלחנו לעשות את זה דרך הבישול והמטבח, שעבור רבים מאיתנו הם הלב של הבית והמשפחה. תודה גדולה לחברה למתנ"סים ולמלונות הרברט סמואל ירושלים וסטאי כנרת על שיתוף הפעולה".

"מזה כמה חודשים אנו מארחים בבתי המלון שלנו את המפונים, ואנו נרגשים כל יום מחדש על הזכות להוות עבורם בית זמני", סיפרה ענת סטריק-דהאן, משנה למנכ״ל מלונות סטאי, הרברט סמואל ואורכידאה. "אנו שמחים על האפשרות שניתנת לנו להעניק לאורחים את האפשרות לבשל יחד עם צוות השפים שלנו מנות ביתיות ולהגישן למשפחות ולחברים שלהם".

החברה למתנ"סים הוסיפה כי "מדובר בשיתוף פעולה מרגש נוסף של החברה למתנ״סים עם קבוצת יוניליוור ומותג קנור, שנולד מתוך הצרכים והאתגרים שאנו נחשפים אליהם בשטח. כחלק מהקשר השוטף שלנו עם המפונים, הבנו את הצורך שלהם לחזור לריחות והטעמים של הבית ולבשל אוכל למשפחה".

המיזם של קנור הוא פעילות נוספת שיוניליוור מקיימת כחלק מהתפיסה שלנו לפיה כדי להיות עסק משגשג, אנחנו צריכים לדאוג גם לקהילה ולסביבה שבתוכן אנחנו פועלים. הוא נשען על הקשרים ושיתופי הפעולה רבי השנים של יוניליוור עם ארגונים חברתיים מובילים, שמאפשרים לנו להבין את הצרכים בשטח ולתת להם מענה בצורה הטובה ביותר עבור הקהילה.

יהודית חימי עומדת לצד מרק החרירה שהיא בישלה
קרדיט צילום- עדי בר טל
שרה דודפור עומדת לצד המג'דרה שהיא בישלה
קרדיט צילום- עדי בר טל
שלומי אלמישלי עומד לצד העוף בתנור שהוא בישל
קרדיט צילום- עדי בר טל
חזרה לתחילת הדף