1. ראשי
  2. ...
  3. חדשות ועדכונים
  4. שרשרת השמחה של גלידות שטראוס

שרשרת השמחה של גלידות שטראוס

בגלידת שטראוס מבית יוניליוור רצו לבדוק עד כמה הישראלים ציניים וסקפטיים, באמת כמו שנהוג לחשוב. לשם כך בצעו ניסוי שבחן עד כמה מוכנים הישראלים להעביר את השמחה הלאה- כאשר מישהו זר לגמרי משמח אותך, האם תהיה מוכן מיד וללא תנאי לעשות דבר דומה למען האחר? לצורך הבדיקה, הוצבו למשך יומיים מצלמות נסתרות באלונית יקום, אחת מחנויות הנוחות המרכזיות על כביש החוף.

Replace this image

Replace this image

לכל קונה שהגיע לקופה עם גלידה, נאמר כי אינו צריך לשלם עבור המוצר משום שהקונה שלפניו כבר שילם עבורו כי רצה לשמח אותו. לאחר מכן, הוצע לו לעשות את אותה מחווה למי שיבוא אחריו וכך להמשיך ולהעביר את השמחה הלאה. 94% מהקונים שילמו בשמחה עבור הבא אחריהם. 6% בלבד בחרו לקחת את השלגון וללכת ולא להעביר השמחה לאחר. מעניין היה לראות את תגובתם של מרבית הקונים מיד כשהודיעו להם שאדם זר קנה עבורם את הגלידה. הרוב לא האמינו והגיבו בחשדנות, אולם ברגע שהבינו שהדבר אמיתי לגמרי, הרוב המכריע הסכים לעשות מחווה דומה ולשמח את הקונים הבאים.

הצילומים בישראל הם חלק מניסוי מתגלגל בעולם שעושה חברת יוניליוור, יצרנית הגלידות הגדולה בעולם, בישראל החברה פעילה תחת המותג "גלידת שטראוס", תחת הכותרת "שרשרת השמחה". לשם השוואה, בברזיל 97% הסכימו לשלם עבור הקונה הבא אחריהם, בטורקיה ובאיטליה רק 87%. המדינה היחידה בה כל המשתתפים הסכימו להעביר את השמחה הינה אוסטרליה – 100% מהאוסטרלים שנקלעו לניסוי הסכימו לשתף פעולה. לא סתם אומרים שהאוסטרלים אנשים שמחים...

http://www.youtube.com/watch?v=-gZDa4cViCc

קרא עוד בנושאים אלה
חזרה למעלה

התחברו אלינו

נשמח שתעקבו אחרינו ולהיות בקשר עם מי שמתעניין בעתיד בר קיימא.

צרו קשר

צרו קשר עם יוניליוור, מצאו צוותי מומחים ומיקומי משרדים ברחבי העולם.

ליצירת קשר