יוניליוור עוברת לשימוש בגז טבעי


לדברי אבי אשכנזי, סמנכ"ל שרשרת אספקה ביוניליוור בוועידת הקיימות, העובדים מתוגמלים על בסיס עמידה ביעדים של איכות הסביבה שהציבה החברה. "ברבעון הראשון של 2015 יוניליוור בישראל לא תטמין פסולת אלא תמחזר אותה".

"שנת 2015 הוגדרה ע"י יוניליוור העולמית כשנת צמצום פליטות גזי חממה. בעקבות כך, יוניליוור ישראל כבר משדרגת מערכות ועוברת לשימוש בגז טבעי. אנחנו עושים זאת עוד לפני שתחל רגולציה בנושא ונערכים כך שאוטוטו יהיו לנו תשתיות ונוכל ליישם את המעבר לשימוש בגז טבעי שיוביל גם לתרומה לסביבה וגם לחסכון בעלויות", כך הצהיר אבי אשכנזי סמנכ"ל שרשרת אספקה ביוניליוור בדברים שנשא בוועידת הקיימות של כלכליסט. 

את הדברים אמר אשכנזי בהקשר ליכולות של חברות לצמצום טביעת הרגל הסביבתית בשרשרת אספקה.

לדברי אשכנזי, על רקע היעד שהציבה החברה בעולם להכפיל את מחזור מכירותיה, מתווה יוניליוור העולמית תוכנית ברורה וסדורה בכל העולם בנושא פסולת מים ואנרגיה. 

"אנחנו מיישמים את התוכנית שמתווה יוניליוור העולמית בישראל ומודדים אותה בהתאם למדדים העולמיים והמקומיים. על רקע זה, לשרשרת האספקה השפעה מהותית בכל אחד מהיעדים האסטרטגיים של החברה".

אשכנזי חשף עוד כי עובדי יוניליוור בישראל מתוגמלים על בסיס עמידה ביעדים של איכות הסביבה שהציבה החברה. בין היעדים שציין אשכנזי הוא צמצום הטמנת הפסולת, בעקבותיו התחייב כי ברבעון הראשון של 2015 יוניליוור בישראל לא תטמין פסולת אלא תמחזר אותה.

"בכדי לעמוד ביעד זה, רכשה החברה מכונה המפרידה בין המוצר לאריזתו. זאת למקרים בהם החברה בוחרת שלא לשווק מוצר מסויים שיצרה מסיבות שונות ובמקום להשליכו לפח, מפרידה בין האריזה לתוכנה וממחזרת את שניהם. לדברי אשכנזי, החלטת החברה לפני מספר שנים להפסיק להזרים מים מהמפעלים לים ולעשות בו ושימוש חוזר, תרמה גם לחסכון בצריכת מים במפעלי החברה. 

ניצול אנרגיה סולרית, הפחתת שימוש בדלקים כבדים, צמצום איבוד חום לסביבה ושימוש במתנול כדלק ירוק, הם חלק מהעשייה של החברה לצמצום צריכת האנרגיה.

קרא עוד בנושאים אלה

חזרה למעלה

התחברו אלינו

נשמח שתעקבו אחרינו ולהיות בקשר עם מי שמתעניין בעתיד בר קיימא.

צרו קשר

צרו קשר עם יוניליוור, מצאו צוותי מומחים ומיקומי משרדים ברחבי העולם.

ליצירת קשר